projet1200_product_ltSlide thumbnail

features_3d_printing_and_you
cubepro_c

سلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز و طالب علم و تکنولوژی. در ابتدای کار برای آشنایی بیشتر با مجموعه و کار ما قصد داریم تا ابتدا کمی درباره مجموعه پازل و سپس شما را با اسکنر های سه بعدی و پرینتر سه بعدی بیشتر آشنا کنیم و تاریخچه آن را به شما بگوییم. شرکت پارس زیما لوتوس با نام تجاری پازل کار خود را از سال ۱۳۷۸ در عرصه مهندسی ساخت شروع کرد. خدمات اصلی شرکت پازل طراحی محصولات خاص , ارائه روش های فن آوری و اطلاعات در زمینه های خاص , پرینت سه بعدی , اسکنر سه بعدی  و… میباشد که ماموریتی مبنی بر ارائه با کیفیت ترین روش ها برای مشتریان با استفاده از جدید ترین فناوری های روز دنیا میباشد تا مشتریان خود را متمایز از دیگران سازیم.

ایده پرینتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی به ذهن دانشمندان خطور کرد. اینکه بتوانند جسمی را بدون دخالت دست و آنچنان که میخواهند طراحی کنند بسیار با ارزش بود. و در آن زمان تکنولوژی به اندازه امروز رشد نکرده بود و شاید خیلی چیز ها مانند امروز محیا نبود. و خیلی واضح است که در آن زمان هزینه های بسیار گزافی برای تولید چنین قطعاتی صرف میشد. در کنار این موارد دانشمندان آن زمان به اندازه امروز تخصصی در این مورد نداشتند و چیز جدیدی بود. رفته رفته با گذر زمان و پیشرفت علم و تخصص های مورد یاز پرینتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی به شکل های مختف بوجود آمدند تا امروزه طرحی جدید از این تکنولوژی را در دسترس می یابیم.

حتما بخوانید   ساخت ماکت اثر گذار برای آرشیتکت

 از کاربرد های پرینتر سه بعدی امروزه میتوان به معماری , رباتیک , دندانسازی , قطعه سازی , صنایع هوا فضا و … اشاره داشت. این چنین مدلسازی ها در قدیم به صورت تصاویر دو بعدی روی کاغذ و یا نمایشگر ها نشان داده میشد تا افراد بتوانند درک درستی از آنچه که خالقان تصاویر در ذهنشان دارند پیدا کنند.

پرینتر سه بعدی در حال حاضر میتواند هر نوع جسمی اعم از توپر یا توخالی , صاف یا منحنی و … را خلق کنند. به طور کلی هر قطعه ای با هر نوع طراحی که داشته باشد توسط پرینتر سه بعدی میتواند خلق شود. این خلائی که وجود داشت برای مدلسازی اشیا در همه صنعت ها احساس میشد و با خلق این تکنولوژی ( پرینتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی ) کمک بزرگی به بشریت کرد. با تولید پرینتر سه بعدی زمان پروسه ماکت سازی های مختلف کوتاه شد و با این کار تنها با پرینت طرح مورد نظر میتوان به بررسی جنبه های مختلف آن پرداخت.

اسکنر سه بعدی نیز به گونه ای دیگر دنیا را متحول کردند. اسکنر های سه بعدی دستگاه هایی هستند که با تجزیه و تحلیل دنیای واقعی و محاسبات مختلف اجسام را به صورت دیجیتال و مجازی طراحی میکنند. موارد کاربرد اسنکر سه بعدی در تصویر سازی و انیمیشن سازی و افکت های ویژه , در تولید فیلم و بازی های ویدئویی , ساختن اعضای مصنوعی ,مهندسی و نمونه سازی و … میباشد. با استفاده از اسکنر سه بعدی پیشرفته میتوان از انواع و ابعاد متفاوت ماکت های ساخته شده , قالب های آماده و قطعات ساخته شده در سایز های مختلف طرح های سه بعدی ایجاد کرد و در صورت نیاز و با بررسی های لازم میتوان نقص و مواردی را که مورد نظر است با استفاده از نرم افزار های مرتبط روی طرح ایجاد شده برطرف نمود و سپس توسط پرینتر سه بعدی جسم مورد نظر را خلق کرد.

حتما بخوانید   اسکن سه بعدی انسان

تکنولوژی پرینتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی در ابتدای تولید خود به دلیل بالا بودن هزینه آن و فرایندهای پیچیده آن تنها در اختیار شرکت های خاصی از تجار بزرگ بود ولی امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و پایین آمدن هزینه های آن میتوان به این تکنولوژی ها با قیمت پایین تر دسترسی بهتری داشت.

با مقالات و محصولات سایت خرید پرینتر سه بعدی و خرید اسکنر سه بعدی همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *