projet1200_product_ltSlide thumbnail

features_3d_printing_and_you
cubepro_c

 

نسل جدید اسکنر سه بعدی دستی با نام Sense امکان اسکن کردن مسافتی در حدود سه متر مربع را فراهم می‌کند.

sense-scanner-2

باتوجه به کاربردی شدن چاپگرهای سه بعدی، اسکنرهای سه‌بعدی می‌توانند فرآیند انتقال داده‌ها به چاپگر را برای تولید سه بعدی اشیا تسهیل کنند. با کمک اسکنرهای سه‌بعدی، مدلی از اشیای مختلف یا حتی بدن انسان در کمترین زمان تهیه و به‌وسیله چاپگر سه‌بعدی تولید می‌شود.

 

sense_mashup

 

محققان شرکت ۳D Systems نسل جدیدی از اسکنر سه بعدی دستی را توسعه داده‌اند که می‌تواند مسافتی در حدود سه متر مربع را اسکن کند.
مدل استاندارد اسکنرهای سه‌بعدی رومیزی موجود، دستگاه Makerbot Digitizer است که بدون نیاز به یادگیری برنامه نرم‌افزاری مدل‌سازی یا مهارت خاصی، امکان تهیه مدل سه‌بعدی اشیای کوچک را برای کاربر فراهم می‌کند.

 

sculpt-sense-pack

 

این اسکنر سه‌بعدی رومیزی یک هزار و ۴۰۰ دلاری تنها می‌تواند مسافتی در حدود ۲۰ سانتیمتر را اسکن کند. اما اسکنر سه بعدی دستی Sense قادر به اسکن کردن کامل بدن انسان یا هدف قرار دادن اشیای خاص بدون نیاز به برداشتن موارد موجود در پس زمینه شیء است.
با اتصال به یک دستگاه دارای سیستم‌عامل ویندوز، داده‌های اسکن سه‌بعدی به راحتی منتقل شده و توسط چاپگر سه‌بعدی قابل چاپ خواهند بود. اسکنر سه‌بعدی دستی Sense با قیمت ۲ میلیون تومان قابل عرضه می باشد.

حتما بخوانید   از پدال تا متال